Втора мобилност по проект Еразъм – Португалия

Втората транснационална среща по проект Еразъм+” Училището е по-забавно с изящните изкуства” се проведе в Португалия, град Барселос, на 20 км. от Атлантическия океан. Участваха учители от пет държави, сред който трима учители от СУ ”Антон Попов”. Разгледахме три от големите градове: Порто, Брага, Гимараеш и се запознахме с културните и исторически забележителности. Посетихме средното училище „ Агрупаменто де есколас де Барселос”, което ни направи голямо впечатление. Училището е огромно, много добре оборудвано, с просторни стаи и кабинети. В него учат 1200 деца. Проведена бе работна среща на партньорите, на която бе решено в Литва да Бъде представена обща пиеса с участници от всички страни. Отделно всяка страна- партньор взе решение да представи своя пиеса на английски език във фолклорен стил.