Второ място в националното състезание „За хляба наш…”

Деца от цяла България се събраха в Благоевград за XVI национално ученическо състезание „За хляба наш…”. В него се състезаваха 1563 ученици от 61 населени места в страната.
В три етапа учениците мериха сили и знания за пътя на хляба от нивата до трапезата, неговото място в българското народно творчество, представиха и български обредни питки. Тричленното жури с председател етнографът Камелия Грънчарова оцени знанията и уменията им. Призовото място спечелиха децата от село Селановци. Втори се класира отборът от СОУ „Антон Попов” в Петрич, третото място грабна клуб „Приложно изкуство и етнография” от Пето основно училище „Христо Ботев” в Кюстендил.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *